موفقیت در کنکور به عنوان یکی از مهم‌ترین چالش‌ های زندگی دانش‌ آموزان شناخته می‌ شود. این آزمون، نه تنها به عنوان ورود به دانشگاه، بلکه به عنوان یک گام مهم در پیشرفت تحصیلی و حرفه‌ ای شخص، مورد توجه قرار می‌ گیرد. برای دستیابی به موفقیت در کنکور، علاوه بر داشتن دانش و توانایی‌ های تحصیلی، نیاز به برنامه‌ ریزی موثر، استراتژی‌ های مناسب در مطالعه و پشتکار قوی است.

این که چگونه در کنکور ریاضی رتبه برتر شویم، مسئله ای است که برای دانش آموزان کنکوری پیش می آید. موفقیت در این رشته و آزمون به عوامل متعددی بستگی دارد. مانند حمایت و راهنمایی از سوی خانواده و مربیان که نقش بسزایی در این مسیر دارد. به عنوان یک چالش بزرگ، کسب موفقیت در کنکور، نشان‌دهنده تعهد، تلاش و توانایی‌ های فرد است و این تجربه می‌ تواند در پیشبرد زندگی شخصی و حرفه‌ ای او تاثیر گذار باشد.

چگونه در کنکور ریاضی رتبه برتر شویم؟

اگر بخواهیم به سوال چگونه در کنکور ریاضی رتبه برتر شویم پاسخ بدهم، می توان گفت که موفقیت در این زمینه اصلا کار چندان سختی نیست و افراد موفق در این زمینه، تفاوت ظاهری یا عجیب غریب خاصی با دیگران ندارند. آن ها تنها با بیشتر کردن تلاش و کوشش و داشتن یک برنامه ریزی درست، موفق می شوند.

چه افرادی در کنکور ریاضی موفق‌ تر عمل می‌کنند؟

اولین و مهم ترین گام برای رسیدن به رتبه های برتر رشته ریاضی، داشتن میل و علاقه به رشته ریاضی است. چه بسا افرادی که با کوشش و تلاش فراوان در این مسیر پا گذاشته اند اما با توجه به این علاقه ای نداشتند به موفقیت نرسیدند.

گام بعدی شناختن مهارت های فردی و قدم گذاشتن هم راستا با آن مهارت ها است. شناختن نقاط منفی و مثبتی باعث می شود بتوانید آن ها را تقویت و پرورش دهید. معمولاً افراد موفق شناخت خوبی از موقعیت خود دارند. نکته مهم دیگر این است که به مسائل حل کردنی علاقه مند باشید. در راستای موفقیت این رشته نکات مهم و اصولی دیگری هم هستند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

برنامه ریزی مناسب و مشاوره تحصیلی

اصولی ترین کاری که در حق خودتان می توانید انجام دهید این است که برای برنامه ریزی، به سراغ یک مشاور تحصیلی بروید. مشاور تحصیلی به شما کمک خواهد کرد هدف مناسبی برای خودتان مشخص کنید، برنامه صحیحی برای شما تعبیه می کند، نقاط قوت و ضعف شما را آنالیز می کند و هزاران نکته مهم دیگر. با مثالی ساده تر می توان توضیح داد که مشاور تحصیلی همانند یک راهنما است که چم و خم مسیر کنکور را به شما یاد می دهد.

بیشتر بخوانید: بهترین کلاس گروهی زیست شناسی یازدهم در کرج

داشتن مطالعه درست و اصولی

داشتن یک روش مطالعاتی صحیح و اصولی از دیگر جواب های سوال چگونه در کنکور ریاضی رتبه برتر شویم است. بهترین منبع مطالعاتی، خود کتاب درسی است و بسیار افرادی که در این آزمون موفق هستنذ، کتاب درسی را مطالعه کرده اند. اگر هم مایلید تا از منابع آموزشی دیگر کمک بگیرید، مانعی نیست اما کتب درسی باید در اولویت باشند.

بعد از کتب درسی می توانید منبع های درسی موثقی را انتخاب و مطالعه کنید. منابع مختلفی برای یادگیری موجود هستند و بهترین آن ها، منبع مکمل کتاب درسی است. در کنار انتخاب منبع مناسب، ساعات مطالعه را طولانی کنید. مطالعه در ساعات طولانی کمک می کند نتایج مطلوبی کسب کنید. همراه با مطالعات طولانی، استراحت را فراموش نکنید. ذهن فرد باید بقدر کافی استراحت برای پردازش اطلاعات بدست آورده داشته باشد.

خلاصه نویسی را هرگز فراموش نکنید. مطالبی که یاد می گیرید را خلاصهع نویسی کنید تا در انتها بتوانید با مرورشان، یادآوری مطالب داشته باشید. مهارت تست زنی را افزایش دهید به نحوی که بتوانید به راحتی 1000 تست بزنید. باید همه سعی تان را بکنید که با سرعت بالایی تست بزنید و در کنکور زمان کم نیاورید.

بر استرس خود غلبه کنید. این کار باعث می شود در حین جلسه کنکور استرس شما را فرانگیرد و با آرامش خاطر به سوالات پاسخ بدهید. استرس سبب می شود شما زمان بندی صحیحی نداشته باشید و یا جواب درست را نتوانید بدست آورید.

نکات اجمالی رتبه برتر شدن در رشته ریاضی

 • افزایش ساعات مطالعه
 • شرکت در آزمون های دوره ای و مهم
 • داشتن مشاور دائمی
 • داشتن برنامه ریزی صحیح و اصولی
 • عدم فعالیت در شبکه های مجازی
 • مرور دروس و خلاصه نویسی ها
 • جمع بندی دروس
 • داشتن مطالعه اصولی
 • کمک گرفتن از بهترین منابع آموزشی

چگونه در کنکور ریاضی رتبه برتر شویم - کنکور رشته ریاضی - مشاوره تحصیلی

اشتباهات رایج در دوره کنکور

 •  نداشتن برنامه ریزی صحیح
 • استفاده زیاد از موبایل و شبکه های اجتماعی
 • نرفتن به کلاس ها
 • تحلیل نکردن آزمون ها
 • داشتن ترس و استرس  فراوان
 • افکار پوچ و منفی

نقش مشاور تحصیلی آموزشگاه پایدار در قبولی کنکور

مشاوره تحصیلی در قبولی کنکور افراد می تواند بسیار موثر و مثبت باشد. بررسی نقاط قوت وضعف، چیدن برنامه اصولی و صحیح، پرورش نقاط قوت و از بین بردن نقاط ضعف، تعیین منابع آموزشی متناسب با ذهنیت شما و هزارن نکته مفید دیگر از وظایف مشاوره تحصیلی است.

مشاوران تحصیلی می‌توانند به شما در رفع اشکالات و مسائلی که در حین مطالعه و آمادگی برای کنکور پیش می‌آید، کمک کنند. آن‌ها می‌توانند راهنمایی‌های لازم را در خصوص حل مسائل، تقویت نکات ضعف و بهبود نحوه مطالعه به شما ارائه دهند.

در پروسه آمادگی برای کنکور، حفظ تعادل بین مطالعه، استراحت، و ورزش بسیار اهمیت دارد. مشاوران تحصیلی می‌توانند به شما در رابطه با حفظ تعادل و سلامت روان کمک کنند. با توجه به این نکات، مشاوره تحصیلی و برنامه‌ریزی مناسب می‌تواند به شما در رسیدن به موفقیت در کنکور رشته ریاضی کمک زیادی کند.

رزومه مشاوره تحصیلی آموزشگاه پایدار

 • مهرشاد دهقان
 • لیسانس مدیریت بازرگانی دانشگاه علامه طباطبایی
 • لیسانس حقوق
 • فوق لیسانس مدیریت بازرگانی بین الملل دانشگاه علامه طباطبایی
 • فوق لیسانس MBA
 • 17 سال سابقه تدریس زبان در موسسات برتر زبان و مدارس برتر کشور
 • استاد رتبه های برتر کنکور
 • آموزش دوره زبان تافل آیلتس جهت اعزام به خارج
 • مترجم گروه های اقتصادی شرکت های معتبر
 • همکاری با فدراسیون های ورزشی
 • کارآفرین خلاق کشوری

سوالات متداول

چگونه در کنکور ریاضی رتبه برتر شویم؟

اگر بخواهیم به سوال چگونه در کنکور ریاضی رتبه برتر شویم پاسخ بدهم، می توان گفت که موفقیت در این زمینه اصلا کار چندان سختی نیست و افراد موفق در این زمینه، تفاوت ظاهری یا عجیب غریب خاصی با دیگران ندارند. آن ها تنها با بیشتر کردن تلاش و کوشش و داشتن یک برنامه ریزی درست، موفق می شوند.

چه افرادی در کنکور ریاضی موفق‌ تر عمل می‌کنند؟

اولین و مهم ترین گام برای رسیدن به رتبه های برتر رشته ریاضی، داشتن میل و علاقه به رشته ریاضی است. چه بسا افرادی که با کوشش و تلاش فراوان در این مسیر پا گذاشته اند اما با توجه به این علاقه ای نداشتند به موفقیت نرسیدند. گام بعدی شناختن مهارت های فردی و قدم گذاشتن هم راستا با آن مهارت ها است. شناختن نقاط منفی و مثبتی باعث می شود بتوانید آن ها را تقویت و پرورش دهید. معمولاً افراد موفق شناخت خوبی از موقعیت خود دارند. نکته مهم دیگر این است که به مسائل حل کردنی علاقه مند باشید. در راستای موفقیت این رشته نکات مهم و اصولی دیگری هم هستند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

نقش مشاوره تحصیلی در رتبه برتر شدن چیست؟

مشاوران تحصیلی می‌توانند به شما در رفع اشکالات و مسائلی که در حین مطالعه و آمادگی برای کنکور پیش می‌آید، کمک کنند. آن‌ها می‌توانند راهنمایی‌های لازم را در خصوص حل مسائل، تقویت نکات ضعف و بهبود نحوه مطالعه به شما ارائه دهند. در پروسه آمادگی برای کنکور، حفظ تعادل بین مطالعه، استراحت، و ورزش بسیار اهمیت دارد. مشاوران تحصیلی می‌توانند به شما در رابطه با حفظ تعادل و سلامت روان کمک کنند. با توجه به این نکات، مشاوره تحصیلی و برنامه‌ریزی مناسب می‌تواند به شما در رسیدن به موفقیت در کنکور رشته ریاضی کمک زیادی کند.

مشاوره رایگان موسسه آموزشی پایدار

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره تحصیلی و کلاس های مربوط به رشته ریاضی می توانید با آموزشگاه پایدار تماس بگیرید تا بطور کاملاً رایگان و همسو با نظرتان راهنمایی شوید.

تماس بگیرید

مشاوره کاملاً رایگان است!

پانوشت: چگونه در کنکور ریاضی رتبه برتر شویم، مشاوره تحصیلی، نقش مشاور تحصیلی آموزشگاه پایدار در قبولی کنکور

5/5 - (2 امتیاز)